Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Skulptūra "Žemaitijos legendos"

2008 m. atidengta skulptūra "Žemaitijos legendos" šiandien laikoma vienu iš miesto simbolių. Ji stovi pačiame Telšių centre, Katedros aikštės prieigose. Skulptūra, kiek primenanti Romos vilkę, vaizduoja Žemaitijos totemą – mešką, Žemaitijos motiną, kuri ant nugaros neša tris vaikus ir du meškiukus. Kūrinio autoriai – skulptorius Romualdas Kvintas ir architektas prof. Algirdas Žebrauskas. Prie šios skulptūros turistams pasakojamos žemaičių kilmės legendos ir senovės istorijos apie meškas, auginančias miške paliktus vaikus. Čia sužinosite, kad žemaičiai save laiko tauta ir kad ant meškos nugaros sėdintys vaikai įkūnija žemaitiškai stiprybei svarbias sritis. Pirmasis žemaičių vaikas simbolizuoja menininkus ir kūrėjus, kurie buvo ir yra Žemaitijos varomoji jėga. Antrasis (stovintis) vaikas – tai pasišventęs patriotas, karžygys, gynėjas, saugantis Žemaitijos istoriją, žemę, papročius ir kalbą. Trečioji figūra (vaikas, besibučiuojantis su meškiuku) – diplomatas, gebantis kantriai ieškoti sprendimo ir rasti išeitį net kebliausioje situacijoje.

Švelniai delnu patrynę meškos nosį, galite tikėtis gero noro išsipildymo. Kad tai tikra, įrodo tokių prisilietimų nublizginta skulptūros nosis.

Architekto sukurta Žemaitijos ir Telšių istorijos pažinimo per meno kūrinius sistema turi vieną pasikartojantį motyvą. Tai meškos. Gerai paieškojus, mieste jų galima surasti net 47. Ne veltui Telšiai garsėja ir kaip meškų miestas. Yra visai mažyčių meškučių, tvirtai laikančių meno kūrinius "Pažink Žemaitijos sostinę" ir "Žemaitijos gaublys". Rasite ir šarvais aprengtą didžiulę mešką, įsiropštusią į miesto laikrodžio bokštą (dailininkas – prof. R. Inčirauskas, meistras – E. Frėjus, architektas – prof. A. Žebrauskas). Ji ne tik saugo Žemaitijos laiką, bet ir simbolizuoja žemaičių amžiną užsispyrimą ieškoti geriausių sprendimų ir juos rasti – patvirtinant šūkį "Kas bus, kas nebus, bet žemaitis nepražus!"

Ant Šv. Antano Paduviečio katedros durų yra meniškas žemaičių krikšto istorijos liudijimas (dailininkas – prof. R. Inčirauskas, architektas – prof. A. Žebrauskas), kur rasite dar tris istorijose dalyvaujančias meškas.

Ieškantiems daugiau šių miesto simbolių patariama pro įžymųjį Telšių amfiteatrą nusileisti į Masčio ežero pakrantę, kur ant tiltelių yra net 6 žaismingos meškutės...

Žemėlapis

Atsiliepimai