Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Kretingos dvaro parkas ir astronominis kalendorius su saulės laikrodžiu

Grafai Tiškevičiai savo oranžeriją vadino žiemos sodu, o dvaro parką su buvusiu vaismedžių sodu – vasaros sodu. Sovietų okupacijos metais parkas buvo smarkiai nuniokotas. Nuo 1992 m. parko atkūrimu rūpinasi Kretingos muziejus.

Siekiant pagyvinti kraštovaizdį ir sukurti naują turistų traukos objektą, pietinėje parko dalyje 2002 m. buvo pastatytas astronominis kalendorius su saulės laikrodžiu (autorė – dailininkė Rita Gorodeckienė). Šią kompoziciją, primenančią senąsias baltų kultūros tradicijas, sudaro tautodailininkų išdrožtos ąžuolinės skulptūros ir iškalti akmenys, žymintys istorinius įvykius bei kalendorines šventes (Kretingos miesto įkūrimo, Mindaugo karūnavimo ir Žalgirio mūšio datos, Jurginės, Žolinė, Vėlinės ir kt.). Pagrindinė kompozicijos figūra – ant kalvelės pastatyta 6 m aukščio medžio skulptūra, kurios šešėlis rodo valandas, pažymėtas ant centrinių akmenų. Tos pačios skulptūros viršuje yra iškirsta anga – pro ją patekęs saulės spindulys skirtingais metų laikais krinta ant vis kito akmens, žyminčio kurią nors šventę.

Įdomi detalė: seniausias Saulės laikrodis (tik jau nebeveikiantis), pastatytas apie 1610 m., išliko Kretingos pranciškonų vienuolyno kieme.

Žemėlapis

Atsiliepimai