Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Plungės dvaro žirgynas

Neogotikinis raudonų plytų žirgyno pastatas iškilo 1879 m. Kairėje žirgyno pusėje kadaise buvo laikomos karietos ir stovėjo arkliai – daugiausia žemaitukai. Dešinėje pusėje gyveno arklininkai. Dvare tarnavę žmonės pasakojo, kad žirgynas buvo gerai prižiūrimas ir tvarkingas, arkliai kasdien šukuojami, vyriausiasis arklininkas dėvėdavo baltus marškinius su standinta apykakle...

Per I pasaulinį karą Plungės dvaro žirgus rekvizavo vokiečių karinė valdžia (kunigaikštis M. Oginskis jau buvo miręs). 1922–1934 m. veislinių žemaitukų žirgyną buvo atkūrusi Žemės ūkio mokykla. 1934 m. Oginskių dvare apsistojo Lietuvos kariuomenės artilerijos pulkas, o mokyklą ir žirgyną iš Plungės dvaro iškėlė kitur.

Bet grįžkime į XIX šimtmetį. Plungės parko pakraštyje Mykolas Oginskis buvo pastatęs nemažą pastatą – vadinamąją muzikantinę su 9 kambariais. Joje veikė muzikos ir orkestro mokykla, kurioje mokėsi ir būsimasis kompozitorius M. K. Čiurlionis. Muzikantinės pastatas neišlikęs, tačiau muzika iš Plungės dvaro nepasitraukė. Kasmet buvusio dvaro žirgyno patalpose rengiamas tarptautinis Mykolo Oginskio klasikinės muzikos festivalis.

Žemėlapis

Atsiliepimai