Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

„Žemaitijos žemės slėpiniai“

Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre Plateliuose 2014 m. įrengta ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Pagrindinis ekspozicijos personažas Giliukas lankytojus kviečia keliauti po Žemaitijos nacionalinį parką, pažinti ir atrasti jo slėpinius.

Pirmame aukšte: ekspozicijos dalyje „Keliaukime aplink Platelių ežerą“ galima susipažinti su šio ežero susiformavimu, dugno reljefu, salomis, povandeniniu pasauliu, vandens pramogomis, lankomomis parko vietomis, pėsčiųjų ir dviračių takais. Ekspozicijos dalis „Pasėrokoukem žemaitėškā“ pristato išskirtinį kultūros paveldą (tradicines Užgavėnes ir Jonines, du Kryžiaus kelius, žemaičių tarmę). Čia galima pasimokyti žemaitiškų žodžių ir posakių, magnetinėje lentoje pagal ornamentus sudėliojant lietuviškų ir žemaitiškų žodžių atitikmenis.

Antrame aukšte: Gamtos ekspozicijoje vilko pėdsakais galėsite keliauti po paslaptingą naktinį mišką, kuriame pamatysite ne tik šį plėšrūną, bet ir kitus gyvūnus, išgirsite jų balsus. Pabandykite atpažinti įvairius augalus pagal jų kvapą.
Įvairūs paukščiai savo giesmėmis, kurių galite paklausyti, mus žadina skirtingu laiku – jie tarsi suka laikrodžio rodykles. Atpažinti grybus padės grybų knyga. Medžių rūšis galite mėginti atspėti pagal medieną, lapus ir žievę, pievose pasidžiaugti spalvingais ir įvairiais augalais, drugeliais bei vabalais. Pristatomi ir parko vandenų gyventojai: ūdra, gulbės: giesmininkė ir nebylė, dančiasnapiai, klykuolės, didžiosios antys, kiti vandens paukščiai, pelkėje – bebras ir jo „trobelė“.

Ekspozicijos dalis I aukšte pritaikyta žmonėms, turintiems fizinę negalią, įrengtas pandusas patekimui į pastatą.

Kontaktai

I 8:00 — 17:00 Pietūs: 12:00 — 12:45
II 8:00 — 17:00 Pietūs: 12:00 — 12:45
III 8:00 — 17:00 Pietūs: 12:00 — 12:45
IV 8:00 — 17:00 Pietūs: 12:00 — 12:45
V 8:00 — 15:45 Pietūs: 12:00 — 12:45

Žemėlapis

Atsiliepimai