Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Šv. Jono Krikštytojo koplyčia

Šv. Jono Krikštytojo koplyčia, dar vadinama Visų Šventųjų koplyčia arba Zubovų koplyčia, tai katalikų koplyčia, stovinti Plungės miesto senosiose kapinėse. Mūrinė romantinio klasicizmo stiliaus koplyčia, kaip teigia senieji Plungės gyventojai, vietinių meistrų pastatyta 1858 m. grafo Zubovo ir parapijiečių lėšomis. Grafas Zubovas, ruošdamasis statyti koplyčią, buvo išsiuntęs mūrininką, skardininką ir dailidę į Prūsiją pasimokyti amatų. Koplyčioje buvo laidojami ne tik Zubovų šeimos nariai, bet ir apylinkių bajorai. Čia išlikusios paminklinės plokštės su įrašais liudija, jog XIX a. antrojoje pusėje koplyčios rūsiuose buvo palaidoti Lešcevskiai, Vaitkevičiai, Moikovskiai, kitos plokštės neišlikusios. Sovietmečiu ilgą laiką koplyčia buvo neprižiūrima ir nesaugoma, išplėštas rūsys, išniekinti ten palaidotų žmonių palaikai.

Šioje koplyčioje buvo varpas, nulietas 1863 m. Pirmojo pasaulinio karo metais jis paslėptas,  kad nebūtų išlydytas ginklams, vėliau perkeltas į Plungės bažnyčios varpinę, tačiau kur jis dabar nėra žinoma. Paskutinės kulto apeigos čia vyko 1934 m., vėliau koplyčia nebeveikė ir pamažu buvo apleista.

Šiuo metu esantys koplyčioje trys altoriai 1996 m. parvežti iš Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčios. Jie priklausė Plungės bažnyčiai, tačiau 1943 m. buvo paskolinti baigiamai statyti Pakutuvėnų bažnyčiai.

Žemėlapis

Atsiliepimai