Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Mykolo Oginskio rūmai/ Žemaičių dailės muziejus

Tikslių istorinių duomenų apie dvaro rūmų statybą ilgą laiką nebuvo. Po II pasaulinio karo pradėta rūmų restauracija. Visiškai netikėtai pamatų angoje buvo surastas... butelis su dokumentais! Jie buvo parašyti lietuviškai, lenkiškai ir lotyniškai: nurodyta rūmų pastatymo data, architekto ir statybų vadovo pavardės, Oginskių giminės genealogija... Tarp dokumentų buvo ir paties Plungės kunigaikščio Mykolo Oginskio raštas, kuriame prašoma butelį su dokumentais palikti toje pačioje vietoje, kur jis surastas. Kunigaikščio noras buvo įvykdytas.

Dabar jau žinoma, kad rūmai iškilmingai pašventinti 1879 m. gegužės mėnesį. Neorenesansinio stiliaus statinio architektas – vokietis Karlas Lorensas, darbų vykdytojas – taip pat vokietis Gotvydas Šrankė.

Priešais dabartinius dvaro rūmus stovėjo senieji dviaukščiai rūmai, kuriuos Mykolas Oginskis nugriovė (tarp kitko, juose 1807 m. buvo apsilankęs Rusijos caras Aleksandras I).

Nuo 1994 m. Plungės dvaro rūmuose veikia Žemaičių dailės muziejus. Jame kaupiama po pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūryba ir pristatomas kultūros paveldas, atspindintis Plungės dvaro istoriją.

Kontaktai

II 10:00 — 17:00
III 10:00 — 17:00
IV 10:00 — 17:00
V 10:00 — 17:00
VI 10:00 — 17:00

Žemėlapis

Atsiliepimai