Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Luokės Visų Šventųjų bažnyčios statinių kompleksas

 

Luokės miestelis pirmąkart istoriniuose šaltiniuose paminėtas pradėjus krikštyti žemaičius, Žemaičių krikšto ir Vytauto Didžiojo įsakyme pastatyti Žemaitijoje 8 bažnyčias, iš kurių viena iškilo ir Luokėje. Nors per šešis amžius bažnyčia ne kartą remontuota ir perstatyta, ji iki šiol išlaiko liaudies architektūros formas.  
1413 m. Žemaičiai pakrikštyti, o netrukus po to, manoma, kad 1416 m., pastatyta ir Luokės bažnyčia. Pirmasis Žemaičių vyskupijos vyskupas gyveno būtent Luokėje. Istoriniai šaltiniai rodo, kad kelis kartus (XVI a. antroje pusėje ir 1774 m.) buvo atstatyta. Nors tikslios priežastys bei datos išlieka nežinomos, gerai užfiksuota tai, kad visus kartus su Žemaičių vyskupų, kuriems bažnyčiabuvo pavaldi, bei parapijiečių pagalba, atstatyti pastatą pavykdavo.  
XIX a. Luokės parapija buvo viena turtingiausių Žemaitijoje, jai priklausė beveik 8 tūkst. žmonių, o amžiaus pradžioje bažnyčia darkart suremontuota, pastatyta nauja medinė koplyčia. 1863 m. birželio 12 d. bažnyčioje kunigas Justinas Siesickis lietuviškai perskaitė sukilėlių atsišaukimą ir už tai buvo ištremtas į Sibirą.

Žemėlapis

Atsiliepimai