Registracija

Vardas
Pavardė
Elektroninis paštas
Slaptažodis
Pakartokite slaptažodį
Registruotis

Kulių krašto muziejus

Miestelis pradėjo kurtis XVI a. pabaigoje. 1644 m. Kuliuose pastatyta pirmoji bažnyčia. XIX a. plačią švietėjišką veiklą čia vykdė kunigas Kazimieras Skrodskis, o 1898 m., atvykus Juozui Tumui – Vaižgantui, Kuliai tapo knygnešių veiklos centru. Taip pat čia augo ir mokėsi rašytoja Sofija Kymantaitė – Čiurlionienė. 

Miestelyje veikia Kulių krašto muziejus, kuris savo istoriją skaičiuoja jau šeštą dešimtmetį. Tai puiki galimybė per trumpą laiką susipažinti su šio jaukaus miestelio istorija, gyvenimo būdu, būdingiausiais šiam kraštui verslais, žymiausiais žmonėmis. 

Muziejaus ekspozicijoje galima pamatyti: akmeninių įrankių rastų Kulių apylinkėse, radinių iš Gandingos piliakalnio ir Reiskių tyro, tarpukario buities darbo įrankių, karo meto radinių. Taip pat galima susipažinti su monetomis ir banknotais, cirkuliavusiais Kulių krašto apylinkėse, nuo carizmo laikotarpio iki mūsų dienų. Galima pamatyti spaudos draudimo laikotarpio leidinius. O, kad lankytojams būtų patogiau, ekspozicija suskirstyta į stendus, skirtus tarpukariui, rezistencijai, kolūkiui, medicinai, kultūrai, Kuliams po 1990-ųjų. Čia įrengta atskira salė, kurioje būsite supažindinti su Kulių knygnešiais, miestelio bažnyčia, senąja spauda bei įžymiais žmonėmis, kaip Sofija Kymantaite - Čiurlioniene ir J. T. Vaižgantu.

Jei pageidausite, galėsite pavaikščioti J. Tumo-Vaižganto takais, aplankyti vietas, kur savo vaikystę praleido Sofija Kymantaitė - Čiurlionienė bei, pranešę iš anksto, pamatyti unikalų gamtos kampelį - Reiskių tyrą.

Žemėlapis

Atsiliepimai